Lietuvoje termoviziniai tyrimai dar naujovė, tačiau dėl efektyvumo ir gerų rezultatų sparčiai populiarėja

Kai reikia argumentų , ar verta šiltinti namą arba perkant būstą kyla abejonių dėl jo kokybės, jums gali akivaizdžiai padėti termoviziniai tyrimai.

Kas tai?  Tai termovizoriumi padarytos specialios  nuotraukos, kurios rodo šilumos srautų judėjimą. Tai naujausios mokslo technologijos prietaisas, per atstumą matuojantis  infraraudonuosius spindulius, kuriuos skleidžia pastato paviršius. Kuo izoliacija prastesnė, tuo nuotraukoje spindulių intensyvumas ryškesnis. Fotografijose aiškiai matyti per kurias pastato vietas prarandama šiluma.

Šis metodas – termoviziniai tyrimai jau seniai atliekami Didžiojoje Britanijoje, Suomijoje ir kt. šalyse sertifikuojant naujų namų statybų kokybę, perkant būstą ir renovuojant senus namus.

Lietuvoje termoviziniai tyrimai dar naujovė, tačiau dėl efektyvumo ir gerų rezultatų sparčiai populiarėja. Žvelgiant į ateitį, reikia suvokti, kad visiems naujai statomiems ir jau pastatytiems namams  šildyti energijos reikėtų  naudoti keliskart mažiau, negu jos suvartojama šiandien. O tai padaryti bus galima tik tuomet, kai pastatai bus renovuoti.

Termovizinius tyrimus geriau atlikti prieš atliekant šiltinimo ir izoliavimo darbus, negu taisyti jau atliktų darbų broką.

Specialiose nuotraukose labai aiškiai ir ryškiomis spalvomis matome visas „problemines“ pastato vietas: langus, duris, balkonus, pralaidžias išorines ir vidines pastato sienas, katilinių montavimo trūkumus, elektros instaliavimo broką, rūsius ir kt. Atlikus išsamius termovizinius tyrimus, galima sužinoti, ar būstas bus šiltas ir ekonomiškas ir kokias vietas reikėtų pirmiausiai tvarkyti, kokias medžiagas naudoti.

Šaltuoju metų laiku, kai temperatūrų skirtumas lauke ir būsto viduje yra gana didelis, termovizinės nuotraukos ypatingai tiksliai parodo statybų nesandarias siūles, drėgnas ir šilumą aplinkai atiduodančias sienas. Galima netgi matyti, kuriose buto vietose yra radiatoriai, pastebėti statybų broką  ir temperatūrų skirtumus tarp jau apšiltintų ir neapšiltintų fasado vietų,  palyginti plastikinių langų stiklų pralaidumą ir kt.

Puiku, kad  naujausios mokslo technologijos pritaikomos mūsų buityje ir gyvenime.

Termoviziniai tyrimai tampa gerais pagalbininkais ne tik statybų specialistams, bet ir visiems, kas nori gyventi taupiai , šiltai ir ekologiškai.

Patiko? Pasidalink